خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED
منو

بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با حضور دکترعلی شهری معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی ،مهندس نوید احمدی مدیر کل نوسازی مدارس هرمزگان ، فریدون همتی استاندار هرمزگان و نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید

 

 دکتر علی شهری در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره های خیرین مدرسه ساز را با چهار هدف برگزار می کنیم که تکریم از خیرین مدرسه ساز به عنوان یک کار الگویی برای جامعه عمده ترین این اهداف است.

وی افزود: بعد از شکل گیری این جریان مبارک که به فرموده مقام معظم رهبری یک پدیده مبارک بعد از انقلاب است خیلی از مجامع خیرین دیگر در کشور شکل گرفت و از این کار بزرگ خیران الگوبرداری کرده اند.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، تبیین مشکلات برای مردم را هدف دیگر برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز عنوان و تصریح کرد: مردم با شنیدن مشکلات، به میدان آمده و با مشارکت فعال خود به رفع مشکلات مختلف کشور و جامعه پرداختند.

شهری با اشاره به مشکلات فضاهای آموزشی بیان کرد: علیرغم توجه خاص دولت در کمک به تامین فضای آموزشی کشور و عنایت مجلس شورای اسلامی در تامین منابع و تدوین قانون تخریب، بازسازی و نوسازی مدارس و مقاوم سازی و ایمن سازی آنان، کارهای بسیار بزرگی صورت گرفته است که در سطح بین المللی بی نظیر است.

وی گفت: به اذعان معاون سازمان ملل در بازدید از مدارس کشور، اقدامات بی نظیری در راستای مقاوم و ایمن سازی مدارس در جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس افزود: در 10 سال اخیر، 5 هزار و 500 میلیارد تومان در بخش تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس هزینه شده است.

شهری ادامه داد: 70 هزار کلاس درس تخریب و نوسازی و همچنین حدود 30 هزار کلاس درس نیز مقاوم سازی شده که نه تنها در منطقه بلکه در جهان کاری بی نظیر است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و دست یافتن به فضاهای آموزشی مناسب فاصله داریم.

وی اضافه کرد: هنوز یک سوم مدارس کشور از ایمنی لازم برخوردار نیستند و با کوچکترین زلزله دچار تهدید هستیم، فاصله ما به لحاظ سرانه فضای آموزشی مطلوب و سرانه استاندارد لازم برای امر مهم تعلیم و تربیت که حدود 8 متر برای هر دانش آموز است؛ وضع موجود کشور، اندکی بیش از پنج متر مربع است. برای رسیدن به سطح مطلوب و استاندارد به حدود 40  میلیون متر مربع فضای آموزشی در کشور نیاز داریم.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در ادامه گفت: برای تحقق این مهم نیازمند مشارکت خیرین هستیم و از آنان استمداد می طلبیم.

شهری با اشاره به حضور گسترده خیرین در استان هرمزگان گفت: حدود دو و نیم درصد کل خیرین در سطح کشور در استان هرمزگان هستند که شش درصد پروژه های مدرسه ساز را احداث و تکمیل کرده اند و چهاردرصد از کلاس های درس نیز توسط خیرین هرمزگانی بنا شده که بیانگر وضع مطلوب خیرین مدرسه ساز در هرمزگان است.

وی بیان کرد: اگرچه میانگین سرانه فضای آموزشی استان هرمزگان اندکی بیش از سرانه کشوری است اما در شهرهای بندرعباس، قشم و  میناب به مدرسه سازی بیشتر نیاز است.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارسادامه داد: در جزیره ابوموسی و هرمز بیشترین سرانه فضاهای آموزشی برخوردارند.

شهری گفت: استاندار توانا، پرتلاش و ارزشی استان هرمزگان قول مساعد دادند تا مدارس فرسوده را بازسازی کنند.

مهندس نوید احمدی در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان گفت: اگرچه بیست سال از احداث مدرسه توسط خیرین گذشت اما این اقدام خیرخواهانه محدود به مدت زمان خاصی نمی شود.
وی افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز به مدت بیست سال است که راه اندازی شده و به عبارتی دودهه است که این مجمع به طور رسمی فعالیت خود را شروع کرده از زمان آغاز تا کنون اقدامات خوبی انجام شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان تصریح کرد:. .. خیرین جوان شعار بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز است، هیچ نگرانی نداریم از اینکه خیرین جوان را نداشته باشیم و این کار تداوم پیدا نکند.
احمدی بیان کرد: قدمت بالای ۸۰ الی ۹۰ سال برخی مدارس احداث شده توسط خیرین بیانگر آن است که همه خیران در عصر کنونی از نسل همان خیران مدرسه ساز صدسال پیش هستند.
وی ابرازداشت: در نوزده جشنواره قبل، دو هزار و ۲۵۵ پروژه، شش هزار کلاس، ۶۳۰ هزار متر فضای آموزشی با تعهدی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان که حدود ۳۲۰ میلیارد تومان تحقق پیدا کرد.
.
احمدی گفت: در چهارساله عمر دولت تدبیر و امید، ۵۱۸ مدرسه، یک هزار و ۸۰۰ کلاس رسمی، ۲۷ هزار متر زیربنا با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار احداث شده که ۴۵ هزار دانش آموز از این مدارس استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد: در چهار ساله نخست دولت تدبیر و امید، خیرین ۳۲۴ پروژه، ۹۵۰ کلاس درسی، ۱۲۲ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۶۳ میلیارد تومان با کمک دولت احداث کردند.
مدیرکل نوسازی استان هرمزگان به وضعیت پروژه‌های موجود اشاره کرد و افزود: در هرمزگان ۲۹ پروژه نیمه تمام وجود دارد و ساخت ۹۵۵ کلاس درسی با ۱۵۸ هزار مترمربع نیاز به ۱۵۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
احمدی تصریح کرد: حدود ۸ پروژه ناتمام در استان وجود دارد که نیاز به ۱۶۶میلیارد اعتبار نیاز بوده که با پیگیری‌های استاندار هرمزگان ۹۰ میلیارد تومان به بخش آموزش و پرورش اختصاص یافت که ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل ۲۳۸ کلاس درسی تحقق یافت و ۱۵ میلیارد تومان امسال و مابقی برای سال آینده تخصیص یافته است.
وی در پایان با تاکید بر این که یک سوم مدارس تخریبی در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در استان ۶۰۰ کلاس درس صددرصد تخریب شده است و ۴ هزار کلاس درسی نیز باید تخریب و سپس بازسازی شود که انشالله با کمک شما خیرین این راه ادامه خواهد یافت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین خبرها

  • 1
  • 2

اخبار و اطلاعیه ها

یدار نمایندگان استان هرمزگان با رییس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور.

یدار نمایندگان استان هرمز…

1397-02-31 | بازدید :24

  به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هر...

اخبار و اطلاعیه ها

خیرنیک اندیش مدرسه ساز حاج علی حیدری دار فانی را وداع گفت.

خیرنیک اندیش مدرسه ساز حا…

1397-02-31 | بازدید :19

  به گزارش رواط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگ...

اخبار و اطلاعیه ها

آغاز عملیات اجرای مدرسه ۲کلاسه در اولین روزماه مبارک رمضان

آغاز عملیات اجرای مدرسه ۲…

1397-02-27 | بازدید :40

    به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس ه...

اخبار و اطلاعیه ها

مسابقات ورزشی کارکنان نوسازی مدارس منطقه 2 در هرمزگان برگزار شد

مسابقات ورزشی کارکنان نوس…

1397-02-25 | بازدید :71

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان...

اخبار و اطلاعیه ها

بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان برگزار گردید

بیستمین جشنواره خیرین مدر…

1397-02-23 | بازدید :105

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ه...

اخبار و اطلاعیه ها

حضور مهندس احمدی در جشنوار خیرین مدرسه ساز لارستان

حضور مهندس احمدی در جشنوا…

1397-02-22 | بازدید :74

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگ...

اخبار و اطلاعیه ها

جلسه هماهنگی برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان برگزار شد

جلسه هماهنگی برگزاری بیست…

1397-02-19 | بازدید :95

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگ...

ارتباط با مدیرکل

ملاقات عمومی : سه شنبه ساعت 9 الی 12

ملاقات با پیمانکاران : یکشنبه ها ساعت 9 تا 12

تماس با اداره کل

اداره كل نوسازي ،توسعه و تجهيز مدارس استان هرمزگان

  • بندرعباس - كوی فرهنگيان بلوار شهيد ناصر
  • تلفن:2-33334381(076) نمابر:33350091(076)
  • mailto:info@NHormozgan.ir