خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED
منو

مدرسه 6 کلاسه مهر نوین در روستای کمبیل میناب به بهربرداری رسید

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان مدرسه مهر نوین روستای کمبیل میناب با حضور آقای جمال زاده معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی و مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس ، مهندس احمدی مدیر کل نوسازی مدارس هرمزگان و آقای علیرضا بلگور مدیر عامل بانک اقتصاد نوین به بهربرداری رسید

محمد جمال‌زاده در آیین افتتاح مدرسه شش کلاسه کمبیل اظهار داشت: آموزش از آن جهت حائز اهمیت است که قرآن کریم، علم‌آموزی را نور الهی دانسته و هر کس در مسیر علم آموزی تلاش نماید یا زمینه علم آموزی را فراهم سازد مورد عنایت خداوند است .

وی در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش برای بهتر زیستن است، افزود: آموزش باعث می‌شود تا افراد بهتر زندگی کنند، تربیت نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است تا جایی که قرآن، تربیت را بر آموزش مقدم میدارد.

معاون توسعه و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس ضمن تعریف جامعی از تربیت تصریح‌کرد: تربیت به معنای کشاندن آدمی به سوی ارزش‌های والای انسانی، که این ارزش‌ها را بشناسد، آنها دوست بدارد و سپس بکار بندد.

جمال‌زاده گفت: تربیت صحیح دانش‌آموزان نیازمند بکارگیری سه اصل مهم شناخت ارزش‌ها، دوست‌داشتن و بکار بستن آنها است، مسؤولیت پذیری، نظم پذیری، انجام دادن صحیح کارها به عنوان مصادیق بارز ارزش‌های والای انسانی محسوب می‌شود. وی افزود: اگر می‌خواهیم نسلی تربیت کنیم که ارزش‌های والای انسانی را بشناسد، دوست بدارد و کار ببندد باید به به امر آموزش و تعلیم و تربیت بها دهیم، کار خیرین مدرسه‌سازی از این جهت اهمیت دارد که محل تربیت چنین نسل‌هایی است.

معاون توسعه و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس ادامه داد: بانک اقتصاد نوین به عنوان نخستین بانک خصوصی در امر مهم مدرسه‌سازی با سازمان نوسازی مدارس کشور فعالیت خود را آغاز کرده که در حال حاضر قریب به 32 پروژه در دست اجرا دارد و تعدادی نیز به بهره‌برداری رسیده و یا افتتاح خواهد شد.

جمال‌زاده گفت: تقریبا 95 درصد از بانک‌ها در امر مهم مدرسه‌سازی فعال هستند اما در این میان، بانک اقتصاد نوین یکی از سه الی چهار بانکی است که بیشترین پروژه را در این امر خداپسندانه دارد.

وی بیان‌کرد: 530 هزار کلاس در سراسر کشور در قالب 107 مدرسه وجود دارد، تا 10 سال قبل 70 درصد از این مدارس از ایمنی لازم برخوردار نبودند اما با فعالیت خیرین و نظام مقدس و دولت، این آمار برعکس شده و درحال حاضر 70 درصد مدارس، ایمن بوده و 30 درصد از شرایط مطلوبی از نظر ایمنی ندارندکمک خیرین مدرسه ساز جهت رفع سریع این مشکل حائز اهمیت است.

معاون توسعه و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس افزود: از اوایل انقلاب تا سال 95، 28 درصد از مدارس با مشارکت خیرین احداث شده است، اما علیرغم مشکلات اقتصادی، از سال 95 و 96، تعداد پروژه‌های احداث مدارس، 45 الی 50 درصد سهم خیران بوده است. جمال‌زاده با بیان این‌که در جشنواره امسال، تعهد خیرین نسبت به سال قبل، 65 درصد افزایش یافته است، بیان‎داشت: به عبارتی740 میلیارد سهم خیران بوده است.

وی با بیان این‌که برخی معتقدند که دیگر به احداث مدارس نیازی نیست اذعان‌داشت: استاندارد سرانه متوسط فضای آموزشی 8/2 متر است، درحالی که سرانه متوسط کشور،5/4متر است و حدود سه متر فضا کم داریم که در مجموع نیازمند تامین 40 میلیون متر مربع فضای آموزشی هستیم. معاون توسعه و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس با اشاره به این‌که منابع دولت محدود است و این تنها مختص کشور ایران نیست، گفت: اگر کمک‌های مردمی و خیرین نباشد در حوزه مدرسه‌سازی و سایر حوزه‌ها موفق نخواهیم بود. جمال‌زاده بیان‎داشت: در استان هرمزگان 30 پروژه توسط خیرین درسال 97در حال احداث است که سازمان نوسازی مدارس نیز به سهم خود 9 میلیارد تومان جهت تکمیل آن به امر مهم مدرسه‌سازی در استان اختصاص داده است.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد
  • 1
  • 2

اخبار و اطلاعیه ها

آغاز عملیات نوسازی مدرسه شهیدمفتح کهنشوئیه رودان باقدمت ۶۱سال؛

آغاز عملیات نوسازی مدرسه …

1398-02-07 | بازدید :964

آغاز عملیات نوسازی ،مدرسه شهید مفتح کهنشوئیه رودان...

اخبار و اطلاعیه ها

معاون اجرايي اداره كل نوسازي،توسعه و تجهيز مدارس هرمزگان معرفي شد؛

معاون اجرايي اداره كل نوس…

1398-01-31 | بازدید :641

  مهدي نيكومنش در مراسمي به عنوان معاون اجرايي ...

اخبار و اطلاعیه ها

کلنگ ساخت دبیرستان زینبیه رویدر به زمین زده شد؛

کلنگ ساخت دبیرستان زینبیه…

1398-01-23 | بازدید :553

  آغازعملیات اجرایی دبیرستان متوسطه اول ۹ کلاسه...

اخبار و اطلاعیه ها

پیام تبریک نویداحمدی به مناسبت عید باستانی نوروز1398

پیام تبریک نویداحمدی به م…

1398-01-01 | بازدید :645

مدیرکل  نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان به منا...

ملاقات عمومی : سه شنبه ساعت 9 الی 12

ملاقات با پیمانکاران : یکشنبه ها ساعت 9 تا 12

اداره كل نوسازي ،توسعه و تجهيز مدارس استان هرمزگان