خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED
منو

سهم 466 میلیاردی هرمزگان از پروژه های آموزشی هفته دولت

 

همزمان با هفته دولت، 53 پروژه آموزشی شامل 198 کلاس درس با زیربنای 17 هزار متر مربع و به ارزش 466 میلیارد تومان در اقصی نقاط استان هرمزگان افتتاح و یا کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان هفته دولت فرصت مناسبی برای افتتاح و بهره برداری از پروژه های حوزه های مختلف به ویژه فضاهای آموزشی در مناطق شهری و روستاها و شیرین کردن کام مردم و ایجاد فضای شور و نشاط و امیدواری در جامعه است.

به همین دلیل نیز طی هفته گذشته مردم جای جای استان هرمزگان شاهد جنب و جوش فروانی از سوی دستگاه ها و نهادها به ویژه اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان برای بهره برداری و یا کلنگ زنی از ده ها پروژه بودند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: 53  پروژه نوسازی مدارس شامل 198 کلاس درس با زیربنای 17 هزار متر مربع و به ارزش 466 میلیارد تومان طی هفته دولت سال 98 در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

مهندس « نوید احمدی » با بیان اینکه پنج هزار و 500 نفر از دانش آموزان استان هرمزگان از اول مهر 98 پروژه های افتتاحی هفته دولت سال جاری بهره مند می شوند، افزود: اعتبارات اجرای این پروژه ها از محل اعتبارات استانی، ملی و مردمی مشارکتی تامین شده است.

وی عنوان کرد: بیشترین تعداد پروژه های افتتاحی در هفته دولت به ترتیب به بندرعباس با ۱۸ مدرسه، میناب با ۱۱ مدرسه و بستک با ۱۰ مدرسه مربوط می شود.

دبستان 12 کلاسه شهید آبسوران شهر بندرعباس با زیربنای هزار و 471 مترمربع و با صرف اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد نخستین پروژه اففتاحی هفته دولت در هرمزگان بود که به دست دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان و با حضور نمایندگان مجلس، مدیران دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه به بهره برداری رسید و این بیانگر جایگاه علم و دانش است.

کاروان مسئولان شرکت کننده در ویژه برنامه افتتاح پروژه ها در نخستین روز از هفته دولت، سپس راهی خیابان ورزش در مرکز پایتخت تجارت و اقتصاد کشور شد تا کلنگ طرح « تکمیل دبیرستان ابن سینا » از قدیمی ترین مدارس این شهر ساحلی در زمینی به مساحت 7 هزار و 626 مترمربع و با مشارکت شرکت معماران تجارت آفتاب با برآورد اعتبار 140 میلیارد ریال به زمین زده شود.

این کاروان در دومین روز از هفته دولت به جزیره عجایب 7 گانه در قلب خلیج فارس سفر کرد تا در کنار برنامه های متنوع، مدرسه علوی روستای دوربنی که بازیربنای 168 مترمربع و با مشارکت بنیاد علوی بنا شده را نیز طی آیین ویژه ای افتتاح کند.

افتتاح دبیرستان امام علی(ع) روستای بهده با زیربنای 688 مترمربع از محل اعتبارات دولتی و آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگ کانون فرهنگی تربیتی در شهر کوشکنار با زیربنای هزار و 600 مترمربع و با مشارکت « حاج حسین قاسم یوسف » از خیرین منطقه نیز موجب خوشحالی مردم در شهرستان پارسیان در غربی ترین نقطه از استان هرمزگان شد.

اروستای مغیران از توابع بخش تخت شهرستان بندرعباس نیز به همت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان و با مشارکت بنیاد علوی در هفته دولت امسال از مدرسه ای استاندارد و هوشمند به متراژ 156 مترمربع برخوردار شد.

در سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان و معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان به همراه جمعی از مدیران ادارت و نهادها به نوار ساحلی مکران در شرق هرمزگان نیز دبیرستان شش کلاسه پیامبر اعظم(ص) که به مشارکت یکی از خیرین منطقه در شهر بندری کوهستک ساخته شده و همچنین دبستان شش کلاسه محمد عبدالرحمانی که با زیربنای 500 متر مربع و با مشارکت یوسف عبدالرحمانی از خیرین این شهرستان احداث گردیده بود، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در غروبی یکی از روزهای هفته دولت استاندار هرمزگان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان به همراه نماینده مردم در مجلس و جمعی از مدیران راهی بندرپل شدند تا همزمان با اجرای برنامه های متنوع هفته دولت، دبستان برکت که با زیربنای 509 مترمربع و با مشارکت بنیاد برکت احداث شده است را نیز افتتاح کنند.

دبستان شهدای بانک ملی روستای هاشم آباد شهرستان حاجی آباد با زیربنای 600 متر مربع و به همت سرپرستی شعب بانک ملی، دبیرستان علوی روستای سریچ از توابع بخش لیردف شهرستان جاسک و کلنگ زنی دبیرستان فرزانگان میناب با زیربنای پنج هزار مترمربع از دیگر پروژه هایی بود که به نمایندگی از 53 پروژه با حضور مسئولان افتتاح شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در ادامه از آغاز عملیات اجرایی فاز نخست پروژه بزرگ « اردوگاه دانش آموزی » در جزیره هرمز خبرداد و گفت: این پرژه از سال 89 در زمینی به مساحت سه هکتار در نوار ساحلی غرب جزیره آغاز شده بود که پس از مدتی متوقف شد.

احمدی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه و تکمیل فاز نخست آن به 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز است، افزود: رایزنی هایی در این زمینه انجام شده است که در صورت تخصیص اعتبار عملیات اجرایی پروژه در سال جاری شروع خواهد شد.

وی زیربنای این پروژه را 7 هزار و 800 مترمربع اعلام و اضافه کرد: اردوگاه دانش آموزی جزیره هرمز شامل اماکن اقامتی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی، اداری و گردشگری است.

این مقام مسئول از مدارس غیراستاندارد و تخریبی به عنوان چالش عمده در حوزه فضاهای آموزشی در استان هرمزگان یاد کرد و افزود: حدود ۶۵۰ مدرسه غیراستاندار در هرمزگان شناسایی شده است که ۲۲۰ مدرسه باید تخریب شود و مابقی قابلیت مقاوم سازی دارند

وی با اشاره به وجود ۶۱ مدرسه کانکسی و ۱۴ مدرسه کپری در هرمزگان، گفت: هشت هزار و ۲۴۶ دانش آموز در این مدارس که عمدتا در روستاهای دورافتاده و صعب البور می باشند در حال تحصیل هستند.

باتوجه به جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمن، برای استانداردسازی و مقاوم سازی و همچنین برچیده شدن مدارس کانکسی و کپری، همت بیش از پیش خیرین و وارد گود شدن صنایع و بنگاه های اقتصادی و عمل به مسئولیت های اجتماعی آنان را طلب می کند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین خبرها

  • 1
  • 2

اخبار و اطلاعیه ها

سومین همایش ملی  بانوان وخانواده خیرین مدرسه ساز

سومین همایش ملی بانوان و…

1398-08-26 | بازدید :11

سومین همایش ملی  بانوان وخانواده خیرین مدرسه ساز...

اخبار و اطلاعیه ها

افتتاح دبیرستان دخترانه بتول کشانی در روستای حکمی میناب

افتتاح دبیرستان دخترانه ب…

1398-08-19 | بازدید :60

  به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس مه...

اخبار و اطلاعیه ها

مدرسه «دکتر عباس خالصی» در میناب به بهره برداری رسید

مدرسه «دکتر عباس خالصی» د…

1398-08-19 | بازدید :56

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس ، مهن...

اخبار و اطلاعیه ها

دبستان « امید تجارت » در بشاگرد افتتاح شد

دبستان « امید تجارت » در …

1398-08-11 | بازدید :94

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس  با ح...

اخبار و اطلاعیه ها

افتتاح و کلنگ زنی ۳ پروژه آموزشی در شهرستان خمیر

افتتاح و کلنگ زنی ۳ پروژه…

1398-08-08 | بازدید :107

  با حضور مهندس جلال زاده قائم مقام ومعاون مشار...

اخبار و اطلاعیه ها

: آیین تکریم و معارفه معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان برگزار شد

: آیین تکریم و معارفه معا…

1398-08-04 | بازدید :123

با حضور مهندس احمدی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهی...

اخبار و اطلاعیه ها

نشست شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان هرمزگان

نشست شورای بانوان خیر مدر…

1398-07-30 | بازدید :142

   به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس ه...

ارتباط با مدیرکل

ملاقات عمومی : سه شنبه ساعت 9 الی 12

ملاقات با پیمانکاران : یکشنبه ها ساعت 9 تا 12

تماس با اداره کل

اداره كل نوسازي ،توسعه و تجهيز مدارس استان هرمزگان

  • بندرعباس - كوی فرهنگيان بلوار شهيد ناصر
  • تلفن:2-33334381(076) نمابر:33350091(076)
  • mailto:info@NHormozgan.ir